رابطه میان اعتماد به نفس و سلامتی بدن

رابطه میان اعتماد به نفس و سلامتی بدن

رابطه میان اعتماد به نفس و سلامتی بدن

آیا می دانید میان اعتماد به نفس و سلامتی بدن چه رابطه ای وجود دارد؟ این نوشته را بخوانید تا با تاثیر سلامتی بدن روی اعتماد به نفس آشنا شوید.

 

سلامت جسمانی و ذهنی خوب برای رسیدن به اعتماد به نفس حیاتی هستند. خوب غذا خوردن، مرتب ورزش کردن، مدیریت استرس و به اندازه کافی خوابیدن، سبب می شود که احساس خوب و انرژی فراوان داشته باشید. همه این جنبه های سلامتی با هم در رابطه اند. برنامه غذایی بد و نداشتن تمرینات ورزشی می تواند منجر به استرس و بدخوابی شود و این هر دو بر اعتماد به نفس شما تأثیر منفی بر جای می گذارد. استرس داشتن و خواب بد سبب می شود که به دنبال غذاهای چرب، قندی، شور، غذاهای تهیه شده کارخانه ای بروید و تمایل کمتری به ورزش کردن داشته باشید و این باعث بیماری می شود و روی اعتماد به نفس شما تأثیر منفی بر جای می گذارد. استرس و کم خوابی روی اعتماد به نفس شما تاثیر می گذارد.

 

خوب غذا خوردن به معنای محروم کردن خود از غذاهای مورد علاقه نیست، بلکه بیشتر غذاهای خوشمزه ای را در بر می گیرد که از مواد غذایی کامل تهیه شده است و در این میان مواد غذایی تصفیه شده، سبوس گرفته و غذاهای کنسروی صنعتی جایی ندارند. در نوشته های بعدی سایت توضیح می دهیم چه غذاهایی بخورید که برای جسم و ذهن شما خوب باشد و در ضمن از خوردن آن غذا لذت ببرید. تحرک داشتن و فعالیت جسمانی به غیر از اینکه باعث افزایش سلامت جسمانی شما می شود، به شما کمک می کند تا درباره بدن خود به اعتماد بیشتری برسید، از میزان استرس شما می کاهد و به شما روحیه و انرژی بیشتری می دهد. بهترین راه برای ورزش کردن این است که راه هایی پیدا کنید که ورزش بخشی از برنامه روزانه شما شود. بی جهت در باشگاه های ورزشی گران قیمت که بعید است از آنها استفاده کنید، ثبت نام نکنید. در نوشته های بعدی به شما خواهیم گفت که چگونه می توانید فعالیت جسمانی بیشتری را در برنامه های روزانه خود بگنجانید.

 

با خواندن این مطلب دانستید که سلامتی بدن با میزان اعتماد به نفس ارتباط مستقیمی دارد. هرچه بدنی سالم تر، شاداب تر و قدرتمندتر داشته باشید، حس بهتری از خود خواهید داشت و اعتماد به نفس شما بیشتر می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.